Peinture meuble à base de caséine

Czy farbą kazeinową można malować meble dla dzieci?

Stosowanie farby kazeinowej nie wiąże się z jakimkolwiek ryzykiem dla dzieci, ponieważ produkt ten jest farbą wodną. Po zakończeniu nakładania należy dobrze wywietrzyć pomieszczenie, aby szybciej pozbyć się zapachu farby. Tak jak w przypadku każdej farby, jedynym zagrożeniem jest możliwość połknięcia produktu, jeśli dziecko pogryzie szczebelki łóżka. Jako warstwę wykończeniową zalecamy nałożenie lakieru zabezpieczającego. Jest …

Czy farbą kazeinową można malować meble dla dzieci? Read More »

Czy farbę kazeinową można pokryć lakierem?

Tak, zalecamy nasz bezbarwny Lakier zabezpieczający w wersji matowej, satynowej i z połyskiem. Powyższy lakier akrylowy (wodny) należy nakładać w dwóch warstwach. Przed malowaniem produkt musi zostać dokładnie wymieszany, aby był jednorodny.

Podczas nakładania farby kazeinowej na moim meblu z surowego drewna pojawiają się żółte plamy, dlaczego?

Owe żółte plamy są spowodowane taninami zawartymi w drewnie garbnikowym (dąb, kasztan, drewno egzotyczne itp.), które w momencie nakładania farby wodnej wychodzą na powierzchnię drewna. W niektórych przypadkach zalecamy, aby do takich gatunków drewna najpierw zastosować jedną lub dwie warstwy Podkładu do drewna zawierającego taniny marki Libéron. Takie przygotowanie powierzchni zablokuje garbniki i wyeliminuje żółte …

Podczas nakładania farby kazeinowej na moim meblu z surowego drewna pojawiają się żółte plamy, dlaczego? Read More »

Posiadam mebel lakierowany, w dobrym stanie i chcę pomalować go farbą kazeinową. Czy cały lakier muszę zeszlifować? Jak mam przygotować powierzchnię?

Podłoże lakierowane należy odtłuścić, a potem opłukać czystą wodą. Następnie, przed nałożeniem farby, wystarczy już tylko zmatowić powierzchnię papierem ściernym o gradacji 240. Wszystkie nasze produkty/farby zostały opracowane w taki sposób, aby na powierzchni lakierowanej w dobrym stanie wykazywały się dobrą przyczepnością.