Nasze kolory

Unikalne doświadczenie koloru

Każdy kolor farby ściennej Velours de Peinture® czerpie z naszej kultury i z naszego francuskiego dziedzictwa. Od sztuki kulinarnej po historię, poprzez kultowe miejsca, każdy kolor posiada swój sens i symbolikę i opowiada osobną historię.

Sugestywne nazwy, takie jak Orange Sinagot, Bleu de Sèvres czy Gris Temps de Pluie, brzmią niczym zaproszenie, by przeżyć doświadczenie koloru.

Blanc Calicot

Jest to biel z minimalną domieszką złocistego écru, przypominająca płótno kaliko z dawnych czasów. Kaliko pochodzi z miasta Kalikat (Kozhikode) w stanie Kerala w Indiach i oznacza bardzo naturalną tkaninę bawełnianą o nieco chropowatej fakturze.
Począwszy od XVII wieku ta lekka i delikatna tkanina służyła we Francji do wyrobu odzieży i bielizny. Stosowano ją także jako tkaninę do szablonów przy wyrobie prototypów krawieckich. Blanc Calicot zawdzięcza nazwę swojemu niemal niedostrzegalnemu odcieniowi blond. Owa subtelnie słoneczna biel wystarczy, aby rozświetlić każde pomieszczenie, nadając mu ciepłą i przytulną atmosferę.

Nasze kolory
Nasze kolory
Nasze kolory

Gris Temps de Pluie

Kolor Gris Temps de Pluie marki Libéron nawiązuje do obrazu „Rue de Paris, temps de pluie” (Paryska ulica w deszczu) XIX-wiecznego malarza francuskiego, Gustave’a Caillebotte’a.
Chodniki, parasole, fasady i dachy budynków w stylu Haussmanna współgrają w palecie bieli, srebra, bladych szarości i błękitów, tak jakby deszcz łączył kolory w monochromatyczną gamę chłodnych barw.
Ściany, stolarkę i cokoły prezentowanego niewielkiego salonu pomalowaliśmy właśnie niczym taki obraz, nadając wnętrzu subtelnie poetycki charakter.

Nasze kolory

Gris Gravure

Sztuka grawerunku sięga w Europie schyłku średniowiecza. Technika ta polega na wyryciu (wygrawerowaniu) rysunku w metalowej płytce. Po pomalowaniu płytki tuszem odwrócony rysunek można powielać na papierze.
Istnieje wiele różnych technik grawerowania w metalu, bądź bezpośrednich, narzędziem typu rylec, bądź pośrednich, wykorzystujących reakcje chemiczne. I tak w akwaforcie — technice pokrewnej do grawerowania — do trawienia linii w metalu stosuje się kwasy, co pozwala uzyskać różne odcienie, od szarości do czerni.
W tym też tkwi sekret koloru Gris Gravure, doskonale zrównoważonej antracytowej szarości, urozmaiconej nutą błękitu. Jest to kolor idealnie nadający się do tworzenia bardzo graficznego efektu wykorzystującego kontrast odcieni jasnych i -ciemnych.

Nasze kolory
Nasze kolory
Nasze kolory

Rose Camée

Inspiracją dla tego wyrafinowanego i szlachetnego koloru były dla nas różowe odcienie kamei, tego elementu biżuterii,delikatnie rzeźbionego w kamieniach lub muszlach złożonych z różnokolorowych warstw mineralnych.
Jak wypukła płaskorzeźba, kamea finezyjnie przedstawia zazwyczaj profile młodych elegantek na różowym tle, jednocześnie delikatnym i świetlistym.

Na zdjęciu obok kolor Rose Camée zdobi ściany pokoju, tworząc nowoczesne tło wokół kominka.

Nasze kolory

Rouge Cardinal

Począwszy od roku 1245 zgromadzenia kardynałów w Watykanie nie przestają zachwycać i cieszyć oczu spektakularną mocą tego jakże wyrazistego koloru.

Tworząc Rouge Cardinal, ciemny i głęboki kolor bordowy, obok którego nie można przejść obojętnie, firma Libéron zachowała dawną szlachetność i elegancję.

Rouge Cardinal to zdecydowany i silny, wibrujący odcień czerwieni, który nadaje wnętrzom atmosferę jednocześnie intymną i wyrafinowaną.

Nasze kolory
Nasze kolory
Nasze kolory

Orange Sinagot

Inspirowany Bretanią, ten odcień koloru pomarańczowego swoją nazwę wywodzi od dwumasztowych łodzi żaglowych pływających po zatoce Morbihan, w okolicach portu Séné.
Żagle owych niewielkich stateczków, tradycyjnie używanych do połowu ryb, odróżniają się od żagli okrętów z sąsiednich portów swoim wyjątkowym kolorem, uzyskanym przez zmieszanie łoju i rozkruszonej kory sosnowej.
Aby prezentowanemu korytarzowi nadać stylu i charakteru, skontrastowaliśmy mebel w kolorze Klein Blue z pomarańczową ścianą typu total look.

Nasze kolory

Jaune Calisson

Kolor ten jest inspirowany smakowitą barwą słynnego przysmaku wyrabianego z delikatnej masy z kandyzowanych melonów i mielonych migdałów, przykrytego lukrem królewskim i umieszczonego na spodzie z przaśnego chleba.

Słodycze typu calissons, często perfumowane kwiatem pomarańczy i formowane w kształt czółenka, są specjałem wyrabianym w Aix-en-Provence już od XV wieku.

Ten łagodny i delikatny kolor, stanowiący rodzaj wybielonej ochry, ma autentyczny i nowoczesny aspekt i bardzo ładnie prezentuje się w kompozycjach typu total look w odważnie zaprojektowanych wnętrzach.

Nasze kolory
Nasze kolory
Nasze kolory

Vert Luxembourg

Prawdziwą ikoną stylu paryskiego są zielone krzesła, które zobaczyć można w Ogrodzie Luksemburskim. Ich zieleń jest niebanalna, jednocześnie zrównoważona i wyrafinowana. O kolorze przypominającym z daleka khaki, wtapiają się one w paryskie skwery, z wdziękiem i delikatnością. Ale ów kolor równie interesujący okazuje się być również we wnętrzach, dzięki Vert Luxembourg marki Libéron.
Jest to zieleń prawdziwie roślinna, doskonale współgrająca ze szlachetnymi materiałami i odcieniami mineralnymi. Ta farba o głębokim kolorze wydobywa marmurowe motywy i złociste i miedziane odcienie. Źródło równowagi, Vert Luxembroug równoważy chodne i wyrafinowane otoczenie, tworząc przytulną i naturalną atmosferę.

Nasze kolory

Bleu de Roy

Ten intensywny i głęboki odcień koloru niebieskiego był barwą oddziałów Gwardii Królewskiej, która pilnowała porządku i bezpieczeństwa w XVI wieku. Po Rewolucji formację tę przekształcono w Gwardię Narodową.
Jako symbol wielkości dawnej Francji kolor ten niesie w sobie pewną szlachetność i rygor. W kolorze Bleu de Roy firmy Libéron odnajdujemy zresztą prawdziwą siłę charakteru, intensywność nadającą swoje wyraz i elegancję każdemu wnętrzu i pomieszczeniu.
Głębia tego koloru będzie bardzo kojąca w małym pomieszczeniu, które może służyć np. jako czytelnia, natomiast w pokoju dziennym, w wersji total look będzie dawała efekt teatralny.

Nasze kolory
Nasze kolory
Nasze kolory

Bleu de Sèvres

Uzyskiwany z tlenku kobaltu kolor Bleu de Sèvres to ikoniczny głęboki granat z manufaktury w Sèvres, założonej w 1740 r. z inicjatywy Ludwika XV i Madame de Pompadour. Kolor Bleu de Sèvres zdobił porcelanę stanowiącą wyposażenie apartamentów w Wersalu, a później pojawiającą się także na stołach cesarskich.
Dziś, choć manufaktura w Sèvres wytwarza przedmioty projektowane przez współczesnych projektantów, odcień ten pozostaje dla Libéron kolorem ponadczasowym i wyrafinowanym.
Kolor Bleu de Sèvres nadaje pokazanej kuchni, pozornie prostej, szlachetną prostotę i nowoczesny wygląd.

Nasze kolory