FAQs

Czy Lakier do pozłoceń można stosować na rozecie z polistyrenu?

Nie, ponieważ rozpuszczalnik rozpuściłby polistyren. Lakier do pozłoceń można stosować wyłącznie na powierzchniach gipsowych i drewnianych. Lakieru można też używać na przedmiotach malowanych po wcześniejszym zmatowieniu drobnoziarnistym papierem ściernym (240).

Dlaczego w wieczku znajduje się otwór?

Obecność otworu w wieczku Wosku barwiącego Black Bison jest zabezpieczeniem pozwalającym na odparowanie rozpuszczalnika w przypadku narażenia Wosku barwiącego Black Bison na wysoką temperaturę.

Czy farbę tę mogę stosować na powierzchni intensywnie użytkowanej?

Tak. Jednakże, na powierzchniach bardzo intensywnie użytkowanych, takich jak stół jadalny lub blat itd. zalecamy zastosować, w celu zwiększenia odporności, środek zabezpieczający przed zaplamieniem, uderzeniami itp. — bezbarwny, satynowy Lakier zabezpieczający, który należy nałożyć w dwóch warstwach.

Czy przed zastosowaniem farb Les Dégradés na płytę melaminowaną lub laminat trzeba nałożyć Podkład na gładkie powierzchnie?

Na płytach wiórowych z okładziną melaminową lub laminowaną oraz na drewnie lakierowanym itp. farba ta nie wymaga podkładu. Natomiast należy uważać na lite drewno garbnikowe (dąb, kasztan) lub egzotyczne. Najpierw należy zastosować Podkład do drewna zawierającego taniny marki Libéron, aby odizolować od powierzchni głębsze warstwy drewna i znajdujące się w nich barwniki i uniemożliwić ich …

Czy przed zastosowaniem farb Les Dégradés na płytę melaminowaną lub laminat trzeba nałożyć Podkład na gładkie powierzchnie? Read More »

Czy wosk można jakoś zabezpieczyć?

Nie, wosku nie da się zabezpieczyć, ponieważ jest on produktem tłustym, na którym nie będzie się trzymał żaden produkt wykończeniowy (ani lakier, ani olej). Ten sposób wykończenia powierzchni jest zatem zarezerwowany do podłoży dekoracyjnych. Można natomiast zabezpieczyć drewno przed nałożeniem wosku — w tym celu należy zastosować Podkład ochronny do mebli.