FAQs

Czy przed zastosowaniem farb Les Dégradés na płytę melaminowaną lub laminat trzeba nałożyć Podkład na gładkie powierzchnie?

Na płytach wiórowych z okładziną melaminową lub laminowaną oraz na drewnie lakierowanym itp. farba ta nie wymaga podkładu. Natomiast należy uważać na lite drewno garbnikowe (dąb, kasztan) lub egzotyczne. Najpierw należy zastosować Podkład do drewna zawierającego taniny marki Libéron, aby odizolować od powierzchni głębsze warstwy drewna i znajdujące się w nich barwniki i uniemożliwić ich

Czy przed zastosowaniem farb Les Dégradés na płytę melaminowaną lub laminat trzeba nałożyć Podkład na gładkie powierzchnie? Read More »

Czy farbę do mebli kuchennych Badigeon Meuble de Cuisine można stosować na drewno lakierowane?

Tak, tylko należy zadbać o wcześniejsze przygotowanie powierzchni: wyługować powierzchnię ługiem na bazie kryształków sodu. Starannie spłukać dwa-trzy razy czystą wodą, następnie po wyschnięciu zmatowić powierzchnię papierem ściernym o gradacji 240. Odkurzyć i nałożyć dwie warstwy farby Badigeon Meuble de Cuisine.

Czy farbę do mebli kuchennych Badigeon Meuble de Cuisine można stosować na drewno lakierowane? Read More »

Czy wosk można jakoś zabezpieczyć?

Nie, wosku nie da się zabezpieczyć, ponieważ jest on produktem tłustym, na którym nie będzie się trzymał żaden produkt wykończeniowy (ani lakier, ani olej). Ten sposób wykończenia powierzchni jest zatem zarezerwowany do podłoży dekoracyjnych. Można natomiast zabezpieczyć drewno przed nałożeniem wosku — w tym celu należy zastosować Podkład ochronny do mebli.

Czy wosk można jakoś zabezpieczyć? Read More »