La cire à céruser

Dlaczego w wieczku znajduje się otwór?

Obecność otworu w wieczku Wosku wybielającego jest zabezpieczeniem pozwalającym na odparowanie rozpuszczalnika w przypadku narażenia Wosku wybielającego na wysoką temperaturę.

Czy Wosk wybielający można jakoś zabezpieczyć?

Nie, wosku nie da się zabezpieczyć, ponieważ jest on produktem tłustym, na którym nie będzie się trzymał żaden produkt wykończeniowy (ani lakier, ani olej). Ten sposób wykończenia powierzchni jest zatem zarezerwowany do podłoży dekoracyjnych.

Jaka jest różnica między Woskiem wybielającym a woskiem do efektów Cire à Effet?

Wosk wybielający jest woskiem w kolorze białawym, a wosk do efektów Cire à Effet jest również dostępny w innych kolorach. Ponadto Wosk wybielający zawiera dużo więcej czystego wosku i jest na bazie rozpuszczalnika. Wosk do efektów Cire à Effet jest natomiast produktem opracowanym na bazie wody i jego zdolność krycia jest dużo mniejsza.

Jak dbać o meble bielone?

Bieżąca konserwacja sprowadza się do przecierania suchą ściereczką. Mniej więcej raz na rok można wyczyścić mebel Środkiem usuwającym wosk marki Libéron nałożonym na tampon z Waty stalowej nr 0, po czym ponownie nałożyć cienką warstwę Wosku wybielającego. Na co dzień, aby przywrócić połysk, można stosować spray Le Vapocire.

Czy mogę nałożyć Wosk wybielający na meble kuchenne?

Stosowanie tego rodzaju wykończenia w kuchni jest odradzanie, ponieważ wosku wybielającego nie da się zabezpieczyć — Wosk wybielający jest podatny na poplamienie i pod wpływem użytkowania może się lepić. Kuchnia jest miejscem intensywnie użytkowanym, radzimy więc zastosowanie produktu o wysokiej odporności (lakier, farba, olej itp.).

Jak usunąć wosk wybielający?

Za pomocą środka usuwającego wosk Libéron oraz waty stalowej nr 0. Woskowany mebel należy przecierać watą stalową nr 0 aż przestanie się ona brudzić. Po wyschnięciu należy przeszlifować powierzchnię papierem ściernym, aby usunąć cały wosk wybielający, który wszedł w pory drewna. Uwaga: Aby nałożyć produkt tworzący powłokę (farbę lub lakier), należy zeszlifować drewno papierem ściernym …

Jak usunąć wosk wybielający? Read More »