Peinture à effet décorative

Czy farbę tę mogę stosować na powierzchni intensywnie użytkowanej?

Tak. Jednakże, na powierzchniach bardzo intensywnie użytkowanych, takich jak stół jadalny lub blat itd. zalecamy zastosować, w celu zwiększenia odporności, środek zabezpieczający przed zaplamieniem, uderzeniami itp. — bezbarwny, satynowy Lakier zabezpieczający, który należy nałożyć w dwóch warstwach.

Czy przed zastosowaniem farb Les Dégradés na płytę melaminowaną lub laminat trzeba nałożyć Podkład na gładkie powierzchnie?

Na płytach wiórowych z okładziną melaminową lub laminowaną oraz na drewnie lakierowanym itp. farba ta nie wymaga podkładu. Natomiast należy uważać na lite drewno garbnikowe (dąb, kasztan) lub egzotyczne. Najpierw należy zastosować Podkład do drewna zawierającego taniny marki Libéron, aby odizolować od powierzchni głębsze warstwy drewna i znajdujące się w nich barwniki i uniemożliwić ich …

Czy przed zastosowaniem farb Les Dégradés na płytę melaminowaną lub laminat trzeba nałożyć Podkład na gładkie powierzchnie? Read More »

Właśnie nałożyliśmy pierwszą warstwę farby metalicznej Métal Absolu w kolorze Bleu Métal Libéron. Dlaczego farba ta nie kryje?

Często chodzi o problem z grubością nakładanej farby. Farbę metaliczną połysk, metaliczną mat i Métal Absolu Libéron należy nakładać w postaci warstwy wystarczająco grubej, aby uzyskać dobry kolor końcowy. Prosimy przestrzegać wydajności zalecanej na opakowaniu i nakładać dwie warstwy farby. Niektóre bardzo żywe kolory kryją słabiej i mogą wymagać trzech warstw farby.

Właśnie nałożyliśmy pierwszą warstwę Farby metalicznej mat marki Libéron w kolorze aluminium. Dlaczego farba ta nie kryje?

Często chodzi o problem z grubością nakładanej farby. Farbę metaliczną połysk i metaliczną mat należy nakładać w postaci warstwy wystarczająco grubej, aby uzyskać dobry kolor końcowy. Prosimy przestrzegać wydajności zalecanej na opakowaniu i nakładać dwie warstwy farby. Niektóre bardzo żywe kolory kryją słabiej i mogą wymagać trzech warstw farby.

Jaki podkład mam zastosować na moim podłożu?

Na surowe drewno garbnikowe (dąb, kasztan): najpierw nałożyć jedną lub dwie warstwy Podkładu do drewna zawierającego taniny Libéron, aby odizolować głębsze warstwy drewna i uniknąć plam z garbników. Powinno się w ten sposób uzyskać idealnie białą powłokę. Na powierzchniach gładkich (płyta melaminowana, laminat, tworzywa): nałożyć Podkład na gładkie powierzchnie, dzięki któremu farba będzie miała przyczepność.